۱۳۸۹ آذر ۱۷, چهارشنبه

هممونو اوسکول کردن!!!

امروز دیدم هواپیما های سمپاش مشغول آبپاشی آسمان تهران هستند واتفاقا یکیشان هم از بالای سر من رد شد درحالیکه داشت میپاشید! اما حتی یک قطره هم آب به پایین نرسید و ظاهرا تو هوا تبخیر شد!!! یاد ضرب المثل گور کندن با ناخن افتادم.
براستی اینهمه عوامفریبی در حالیکه هر کس که دو زار قدرت فکر و تشخیص داشته باشد پی به مسخرگی آن میبرد برای چیست؟ بقول یارو ملت رو اوسکول کردن؟ خودرو تولید میکنند دو برابر استاندارد جهانی مصرف بنزین داره، خط تولید تمام پترو شیمیها رو تغییر دادن به تولید بنزین سرطانزای غیر استاندارد،4-5 ساله بودجه مصوب و قانونی 2 میلیارد دلاری مترو را حبس کردند که چیه شهردار تهران رقیب احمدینژاده و مدیر عامل مترو پسر هاشمیه و برای اینکه بتونی سوار مترو و حتی اتوبوس بشی باید کشتی گیر باشی،دو هفته آزگاره جنگلهای گلستان که ریه کشور نامیده میشه در آتش میسوزه و آقایون ککشون هم نمیگزه(اونوقت اگر شما تو حیاط خونتون برای ساخت ساختمان درختی رو ببرید باید چند میلیون جریمه بشید که البته اینکار بد نیست ولی بیخیالی به سوختن جنگل با این نمیخونه)، بی کفایتی آقایون رو باید ملت با حبس اجباری ماشینهاشون در خانه با طرح زوج و فرد سراسری بدن ولی خود آقایون با اسکورت به کاراشون برسن، طرح تولید باد در آسمان شهر با جت فن رو میدن!!!!!!!!!!!! (خداییش آخر طنز و توهم هستند)در حالیکه تونل توحید رو هم نمیتونن با جت فن تهویه کنن، زرت و زرت شهر رو تعطیل میکنن در حالیکه خسارت هر روز تعطیلی حدود 350 میلیارد تومنه و با این مبلغ میشه سیستم کاتالیست تصفیه اگزوز تمام خود رو های تهران رو تجهیز کرد و ....... خلاصه گیر یه مشت اوسکول افتادیم که ملت رو اوسکول کردن!!!!
بد نیست مطلب زیر رو هم بخونین:
----------------------------------------------------------------------------------
کلمه – گروه اقتصادی: در حالی که دست و پنجه نرم کردن مردم تهران و شهرهای بزرگ کشور با آلودگی هوا وارد دومین هفته شده است، دولت همچنان به دنبال اجرای طرحهایی است که مورد تمسخر کارشناسان قرار گرفته است، اما دو نماینده مجلس فاش کردند که یکی از مهمترین عوامل آلودگی اخیر و کم‌سابقه هوای تهران، تولید و عرضه بنزین غیر استاندارد بوده است.

به گزارش کلمه، چندی پیش که دولت احمدی نژاد ادعای خودکفایی در تولید بنزین را مطرح کرد، بسیاری از کارشناسان، و به تبع آنها افکار عمومی، این ادعا را مورد تمسخر قرار دادند و پیامک‌های جوک درباره آن بین مردم دست به دست شد. اما چیزی نگذشت که اظهارات گوشه و کنار برخی نمایندگان و کارشناسان نشان داد در پشت این ظاهر کمیک و خنده‌دار، واقعیت تراژیک و اسف‌باری به نام بنزین سرطان‌زا وجود دارد که در هیاهوی تبلیغات دولت برای مقابله ادعایی با تحریم‌های بین‌المللی، پنهان می‌شود.

در آن زمان، فاش شد که بنزین تولید داخل که مقامات دولتی پیش از بلند شدن صدای منتقدان و افشای پشت پرده آن، ادعای خود را تا صادرات این بنزین تولیدی هم پیش برده بودند، در واقع نه تنها به بهای تعطیلی صنایع پتروشیمی و عوارض آن تمام می‌شود، بلکه محصول آن هم بیماری‌زا و خطرناک است و تولید سرطان می‌کند.

اما اکنون مشخص شده که ماجرای آلودگی هوای تهران و دیگر شهرهای بزرگ نیز همانند ماجرای تولید بنزین، ظاهری خنده‌دار دارد اما واقعیتی تکان‌دهنده در پس آن نهفته است. این واقعیت چیزی نیست جز نقش آنچه دولت و نمایندگان متحدش، «مایه افتخار ملی» می‌نامیدند در آلودگی هوای تهران که ظاهری‌ترین پیامدهای آن را می‌توان در بالا رفتن آمار مرگ و میر و پر شدن تخت‌ها در بخش‌های سی‌سی‌یو بیمارستان‌ها دید.

بنزین غیر استانداردی که دولت احمدی نژاد برای مصرف تبلیغاتی و مقابله ادعایی در داخل کشور تولید کرده، علاوه بر سرطان‌زا بودن، عامل اصلی آلودگی هوای تهران هم معرفی شده است.

محسن نریمان، نماینده بابل، در گفت‌وگو با خانه ملت در این باره فاش می‌کند که: “آلودگی هوای تهران به صورت یه روال غیر عادی در حال افزایش است و بنزین های غیر استانداردی که در تهران استفاده می شود موجب افزایش این آلودگی هوا شده است.” او همچنین به پرداخت نشدن بودجه دو میلیارد دلاری مترو توسط دولت به خاطر اهداف سیاسی اشاره و تاکید می‌کند که: “منشا بخش زیادی از این آلودگی های به وجود آمده در هوا دولت است.”

انوشیروان محسنی بندپی، نماینده نوشهر و چالوس، هم به خانه ملت می‌گوید: “در سال ۷۴ قانونگذار قانون مبارزه با آلودگی هوا را تصویب کرد، در برنامه چهارم توسعه نیز بر این موضوع تاکید شد و دولت و وزارت نفت مکلف به ارائه سوخت استاندارد شدند، اما متاسفانه وزارت نفت تاکنون نتوانسته است سوخت استاندار را تحویل دهد و وزیر نفت اعلام کرده است که تا سال ۹۱ نمی تواند یک سوخت استاندارد را تولید کند.” وی همچنین با لحنی تمسخرآمیز می‌افزاید: “عجز و ناتوانی دولت برای مبارزه با آلودگی هوا در شان مردم ما نیست، کشوری که به دنبال دست‌یابی به دانش هسته‌ای است چگونه نمی‌تواند تضمین کننده سلامت مردم خود باشد؟”

این دو نماینده در حالی به صراحت به نقش سیاستهای غلط دولت احمدی نژاد و به طور مشخص، بنزین غیر استاندارد تولید داخل در آلودگی هوای تهران اشاره می‌کنند که مسئولان دولتی به دنبال طرح های عجیب و ابداعی برای کاهش آلودگی هوای تهران هستند؛ طرح هایی که به زعم کارشناسان، تخیلی و غیر علمی به نظر می‌رسند.

مقامات دولتی یکشنبه شب در جلسه اضطراری که برای موضوع آلودگی هوا تشکیل دادند، از تعطیل کردن دوباره مدارس و ادارات صرف نظر کردند و در عوض، دو طرح عجیب را مطرح و اعلام کردند: استقرار چند دستگاه جت فن برای ایجاد باد مصنوعی در تهران، و پاشیدن آب بر آسمان تهران با هواپیمای آبپاش!!!

اما این طرحها مایه تمسخر کارشناسان و صاحبنظران شد؛ به طوری که مجید عباسپور رئیس دانشکده محیط‌ زیست دانشگاه علوم تحقیقات تهران، این طرحها را دارای جنبه تخیلی و غیر علمی توصیف کرد و گفت: “هواپیمایی که در اختیار جهاد کشاورزی است، هواپیماهای کوچک سمپاشی است که برای سمپاشی یک مزرعه ۱۲ – ۱۰ هکتاری و نهایتاً ۱۰۰ هکتار کاربرد دارد. برای ایجاد باد مصنوعی همکه بتواند هوای شهری مانند تهران را جا به جا کند به چنان قدرت عظیمی نیاز است، که عملاً اجرایی نیست.”

علاوه بر این کارشناسان محیط زیست، یوسف رشیدی مدیرکل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نیز به مهر گفت: “کسی که چنین طرحی را پیشنهاد داده چیزی از انتقال جرم و مکانیک سیالات نمی داند.”

این در حالی است که شاعری قائم مقام سازمان حفاظت محیط زیست کشور، از آماده‌باش هلیکوپترها در پادگان قلعه مرغی و آبگیری پنج هلیکوپتر برای پاشیدن آب بر مناطق به شدت آلوده تهران خبر داده است!!!

اما شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، هم با بیان اینکه “این راهکارها جواب نمی‌دهد”، به تمسخرکنندگان طرحهای تخیلی دولت می‌پردازد و می‌گوید: “البته راهکاری مثل باران مصنوعی می تواند موثر باشد، در یک نوبت هم اجرا شد ولی متاسفانه باران مصنوعی سر از ارمنستان در آورد و یک نوبت هم در کویر باریدن گرفت!!!”

بدین ترتیب دولت در حالی مشغول اینگونه طرحهای خیالی و بی‌اثر است که منتقدان هشدار می‌دهند این آلودگی اخیر، به خاطر طرحهای تبلیغاتی قبلی است و مشخص نیست طرحهای تبلیغاتی جدید که تخیلی‌تر از قبلی‌ها نیز هستند، چه نتایجی را در آینده به بار خواهند آورد.
"

۶ نظر:

میرمهدی گفت...

سلام برادر عزیز.
شما که پیشاپیش لطفتون را به حقیر ابراز داشتید! ممنون از اظهار لطف و محببتون. شما نیز با افتخار در وبلاگ محقر حقیر لینک شدید.
به امید فردایی بهتر. فردایی که گاوان مقدس و مقدسان گاو بر این سرزمین خدایی حاکم نباشند. فردایی که دست من و تو و ما خاکستر آخرین بازماندگان تبار سامری را همچون عجل سامری به دست باد بسپارند. فردا دیر نیست.
الیس الصبح بقریب.

ناشناس گفت...

نمیخوام به کسی توهین کنم ولی ریشه سپاه پاسداران از دهات واقشار بی سواد ومحروم ساخته شده دانشجو ها وانقلابی های با سواد سهمی در ان نداشته اند علت این اسکول بازی ها همینه

مهربانو گفت...

دوره ارزانیست ، شرف اینجا ارزان ، تن عریان ارزان ، آبرو قیمت یک تکه نان و دروغ از همه چیز ارزانتر ؛ و چه تخفیفی خوردست قیمت هر انسان

به نظر شما کسی دلش یرای مردم می تپه اینجا؟

حاجی بصیرت گفت...

سلام
دادش خیلی وقته اوسکول شدیم
فکر می کنم در راستای جنگ نرم چند وقت دیگر در علم ریاضی هم باز نگری شود
فرض کنید با 8 تا 10 میلیمتر بارندگی مشکل آلودگی هوای تهران کاهش یابد برای ایجاد چنین باران مصنوعی در مساحت 800 کیلومتر مربعی شهر تهران به ÷اشش همزمان 8 ملیون لیتر آب نیاز است اگر ظرفیت هر هوا÷یمای آب ÷اش را 3 تن در نظر بگیریم به حد اقل 2500 هوا÷یما نیاز داریم

بارانی گفت...

سلام برادر جان
واقعا که راست میگی ما رو اسکول کردن حالا بماند که اسگول درست است یا اسکول که این هم خودش آدم را اسگول یا اسکول می کند اما در هر صورت مهم نیت است که خراب اندر خراب است. خدا کنه که روزی رو ببینیم که این خاک از دست این اسکولان در امان باشد.
در ضمن از حاجی بصیرت هم بابت این محاسبات متشکرم
میر مهدی عزیز هم خیلی دوست داریم و همیشه به یادش هستیم
ولی واقعا هر چی بیشتر فکر میکنم کمتر به عمق اسکولیت اینها پی می بریم از بس که عمیقه
بارانی باشید دوست عزیزم

حيدريم گفت...

بی درد مردم ها خدا، بی درد مردم
نامرد مردم ها خدا، نامرد مردم


از پا حسین (ع) افتاد و ما برپای بودیم
زینب (س) اسیری رفت و ما بر جای بودیم