گزارش‌های رسیده از شیراز حکایت از آن دارد که در حمله نیروهای بسیجی و لباس شخصی به مسجد قبا در شیراز، دست کم صد نفر زخمی شده اند.

امامت این مسجد را آیت الله علی محمد دستغیب از اعضای مجلس خبرگان بر عهده دارد که از روحانیون مخالف دولت و منتقد رهبر جمهوری اسلامی است.

گزارش سایت «
حدیث سرو» نزدیک به آیت الله دستغیب حاکی است که حمله کنندگان به مسجد قبا بعد از مراسم روز قدس به محل این مسجد آمدند و به ضرب و شتم نمازگزاران حاضر پرداختند.

تصاویر منتشر شده از این درگیری نشان می دهد ضرب و جرح حاضران در مسجد چنان شدید بوده که باعث شکستگی سر و دست و خونریزی شدید آنها شده است.
این درگیری در شرایطی صورت گرفته است که به دستور شورای تامین استان فارس، که وظیفه تصمیم گیری در حوزه های امنیتی را بر عهده دارد از بامداد روز جمعه اطراف این مسجد حصارکشی شده بود و دسترسی به آن ممکن نبود.
از سوی دیگر سایت‌های نزدیک به دولت ایران در گزارش های خود ادعا کرده اند این هواداران آیت الله دستغیب بوده‌اند که به جمعیت معترض جمع شده در مقابل مسجد قبا حمله کرده و آنها را مورد ضرب و شتم قرار داده اند.
تجمع‌کنندگان مقابل مسجد قبا به سخنان آیت الله دستغیب در مراسم شب بیست و سوم رمضان معترض بودند که در آن بار دیگر از رهبر جمهوری اسلامی و سپاه و بسیج انتقاد کرده بود.
آیت الله علی محمد دستغیب، در این سخنرانی، از بسته شدن مسجد قبا انتقاد کرد و گفت که «ما هر جا که باشیم خدا را می پرستیم، گذاشتند در این مسجد نماز بخوانیم، می خوانیم، نگذاشتند، هر جا شد نماز خودمان را می‌خوانیم.
نماینده استان فارس در مجلس خبرگان رهبری گفت که ما بنا داریم به همین وضعی که هست باشیم، [اگر] گذاشتند که امر به معروف و نهی از منکر می‌کنیم، [اگر] نگذاشتند و دهانمان را بستند و دست و پایمان را بستند دیگر پیش خدای تعالی تکلیفی نداریم.
این عضو مجلس خبرگان که پیش از این به صراحت از مخالفان حکومت حمایت کرده و از آیت الله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی انتقاد کرده است در سخنرانی خود گفته که در ایران کارهای خلاف شرع انجام می‌شود و حرف ما این است که کار خلاف قران و سنت و انسانیت صورت نگیرد.
او با اشاره به حمایت بسیج و سپاه از حکومت، گفت که سپاه و بسیج تنها بخش کوچکی از مردم هستند و به حصر درآوردن مسجد قبا را «برگه سیاهی» برای حکومت ایران دانست.
این نخستین بار نیست که مسجد قبا مورد حمله هواداران دولت آقای احمدی نژاد قرار می گیرد. پیش از این و در دی ماه گذشته نیز یک بار دیگر این مسجد مورد حمله نیروهای نزدیک به حکومت قرار گرفت و نهایتا به طور موقت پلمپ شد
آیت الله مخالف
آیت الله علی محمد دستغیب، عضو مجلس خبرگان، از معدود آیت الله‌هایی است که پس از انتخابات ریاست جمهوری سال 88 به طور آشکار از برخورد حکومت با مخالفان انتقاد کرد و از دیگر مراجع تقلید و عالمان دینی خواست در برابر خشونت با مردم ساکت ننشینند.
این عضو مجلس خبرگان در کنار آیت الله صانعی همچنان به ابراز مخالفت با سیاست‌های حکومت پرداخته است و مسجد قبا را در شیراز به یکی از معدود کانون های مخالفان دولت زنده نگه داشته است. مسجدی که همچون بیت آیت الله صانعی از تعرض هواداران حکومت در امان نمانده است.
او از منتقدان ولایت فقیه و شیوه رهبری آیت الله خامنه ای است و پیش از این در انتقاد از رهبر جمهوری اسلامی گفته است که نمی شود یک نفر هفتاد میلیون نفر را اداره کند و ولی فقیه هم باید در چارچوب قانون اساسی قرار بگیرد