۱۳۸۹ تیر ۱۸, جمعه


یا
امیر المومنین، محمود احمدی نزاد؛ قدم مبارک!
حاشیه های ایرنا از سفر احمدی نژاد به مالی، خبری است که دهها سایت به اصطلاح اصولگرا و ولایی آنرا پوشش دادند! همان کسانی که رگ ولایتشان دارد می ترکد!، این خبر را با شور و شعف نقل کردندو هیچ مرجع تقلیدی دم برنیاورد، ولایتمداران کجایند؟ گویی ولی شناسان رفتند از این ولایت!!
خبر این است: " بسياري از جوانان اين منطقه با پوشيدن لباس‌هاي سفيد رنگ که روي آن نوشته بودند: "يا اميرالمومنين، محمود احمدي‌نژاد؛ قدم مبارک". به او خوش آمد گفتند!
از والد معظم حیرت دارم، او که عمر خود را وقف امیرالمومنین علی علیه السلام و غدیر کرده است، چرا دم برنیاورد؟ چرا سکوت اختیار کرد؟ این حرکت خبرگزاری رسمی دولت چه پیامی دارد؟ چه پیامدی دارد؟ نمی دانم شاید باید گفت: " حب الشیئی یعمی و یصم" آری دل بستن به هر چیزی انسان را کور و کر می کند! اما امام صادق علیه السلام در مقابل این انحراف می ایستد و فریاد می زندو می فرماید:" لقب اميرالمؤمنين مختص علي بن ابي‌طالب(ع) است و هيچ‌کس صلاحيت آن را ندارد و کسي راضي نمي‌شود او را اميرالمؤمنين خطاب کنند مگر اين‌که منحرف باشد! "
احمد بن محمد السياري در التنزيل و التحريف مي‌گويد:شخصي بر امام صادق(ع) وارد شد و گفت: سلام بر تو اي اميرالمؤمنين!
امام صادق(ع) ايستاد و فرمود: همانا اين اسم تنها مختص مولا اميرالمؤمنين علي بن ابي‌طالب(ع) است و هيچ‌کس صلاحيت آن را ندارد، و کسي راضي نمي‌شود او را اميرالمؤمنين خطاب کنند مگر اين‌که منحرف باشد!
و اگرمنحرف نباشد به‌آن مبتلا مي‌شود و اين قول خداوند است که مي‌فرمايد:
إِنْ يَدْعُونَ مِنْ دُونِهِ إِلَّا إِناثاً وَ إِنْ يَدْعُونَ إِلَّا شَيْطاناً مَرِيداً(نساء/117)
يعني: نمى‏خوانند جز خدارا، مگر منفعل‌ها و نمی‏خوانند جز شيطان بي‌فایده را.(مستدرک الوسائل ج10ص400)
اگر آن روز که جناب معاون اول حرف دل خویش به نقل از یک خارجی بیان کردو گفت:" اگر بنا بود پیامبری پس از خاتم الانبیاء بیاید او احمدی نژاد بود" امام گونه بر دهانش زده بودند، امروز خبرگزاری دولت، ذوق زده خبر " امیرالمومنین احمدی نژاد" را در بوق نمی کرد.
وما علینا الا البلاغ
دکتر مهدی خزعلی
روز شهادت موسی ابن جعفر
1389/4/17